Aktuality

<< Zpět na aktuality

5.12. 2016   

Thom Artway měl na křtu v Jazz Docku Tomáše Kluse, ježkův dort i zvon Václav

aktualita

Prostory menšího Jazz Docku byly vyprodané, není divu - každý chtěl slyšet talentovaného písničkáře naživo. Koncert začal na to, že byl pátek, nezvykle brzy, startoval už v sedm večer, protože později měl v klubu vystoupit ještě Laco Déczi.

Večer měl krom zajímavého muzicírování tři krásné momenty. Prvním bylo předání "hořícího" dortu, udělaného symbolicky ve tvaru ježka. Druhým byl samotný křest, ke kterému došlo asi po půl hodině hraní. Ujal se ho Tomáš Klus, který ho zpestřil zajímavým proslovem a samozřejmě politím desky připraveným šampaňským. Spolu si oba Tomové zanotovali Klusovu Přeju Ti, Thom Artway přizvukoval foukací harmonikou.

Poté Artway převzal putovní zvon Václav, který v rámci pětiletého výročí od úmrtí Václava Havla koluje po významných osobnostech. Kdo bude dalším "vlastníkem" zvonu, měl rozhodnout sám. Neváhal ani na vteřinu a předal zvon právě Klusovi. Ten mu poděkoval, ale ještě mu ho na chvíli nechal, aby si ho ještě užil.

Vystoupení bylo niterné až na kost. Co tón, to jiná dávka emoce. Bylo otiskem čistého jádra duše tohoto třiadvacetiletého sympaťáka. Velmi dobře se předvedla i jeho doprovodná kapela. Jako host se ve většině písní objevil Lukáš Chromek, který se producentsky podílel na Thomově debutu. Sametový hlas Artwaye příjemně hladil po duši, i když se na jeho desce jeví silněji, intenzivněji a jistěji. Ve skutečnosti působí ještě plaše. Není se čemu divit, stále patří mezi nováčky. Postupně se oťukává a nabírá zkušenosti, kombinuje nutnou dávku hudebního talentu s pokorou, která nesmí chybět.

Nedá se upřít, že koncert měl hloubku a intimitu. Bohužel se u některých diváků nesetkala s pochopením - dokázali například během písní jíst. S fanoušky se Thom Artway rozloučil svoji první zveřejněnou skladbou Towards To Sun, která se objevila na soundtracku ke Křídlům Vánoc, kde byl ještě uveden pod občanským jménem Tomáš Maček. Dal ji bez mikrofónu, čímž její prožitek ještě prohloubil.

zdroj: ireport.cz 
text: Hana Bukáčková, foto: Lucie Levá

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>