Aktuality

<< Zpět na aktuality

14.06. 2017   

Město ER zazní na Valašském Špalíčku!

aktualita

Festival Valašský špalíček v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí připravuje v rámci svého letošního programu další neopakovatelné vystoupení. Michal Prokop s kapelou Framus Five v doprovodu Karlovarského symfonického orchestru zde v pátečním programu na hlavní festivalové ROBE Stage na II. nádvoří uvede legendární skladbu Město ER. Vstupenky na festival jsou v předprodeji stále za zvýhodněné vstupné.

Valašský špalíček se právem řadí mezi české festivaly s jedinečně vystavěnou dramaturgií. V hlavním programu, který se letos uskuteční ve dnech 23. až 24. června v malebném prostředí zámku Žerotínů ve středu Valašského Meziříčí, vzdává hold legendárním muzikantům a projektům české hudební scény a letos nabídne další z hudebních lahůdek. Loni byly vedle hudby big beatové dekády zařazeny i významné projekty 70. let. Zřejmě naposled v historii moderní hudby zde byla uvedena Nová syntéza Blue Effectu Radima Hladíka a jazzového ansámblu KYX Orchestra. Něco podobného se připravuje i pro pětatřicátý ročník Valašského špalíčku. „Chystáme živé provedení prvního českého artrockového projektu Město ER v podání kapely Framus Five a Karlovarského symfonického orchestru,“ říká dramaturg festivalu Karel Prokeš a dodává: „Ten projekt má omezenou koncertní životnost a zatím takto zazněl pouze na festivalu Krásný ztráty v Lokti nad Ohří, před Vánocemi byl uveden v pražském Foru Karlín a tady na Moravě jej v únoru uvedlo brněnské Sono Centrum. My jsme na realizaci té produkce začali pracovat loni v srpnu.“

Michal Prokop v minulém roce oslavil životní jubileum sedmdesáti let a zároveň uplynulo pětačtyřicet let od vydání zásadního alba české hudební historie Města ER. Dvacetiminutovou kompozici, propojující rockovou kapelu s tehdy u nás ne zcela typickou orchestrální pomocí s vynikajícími texty básníka Josefa Kainara zde uvede s kapelou Framus Five za doprovodu nejstaršího českého orchestru, Karlovarského symfonického orchestru pod vedením šéfdirigenta Jana Kučery. Album se dočkalo jubilejní reedice z původních pásů, ve studiu potvrzeného Michalem Prokopem. Skvělé práce se dostalo také obalu, který získal podobu tomu v roce 1971 zamýšlenému, ale tehdy znemožněnému ideologickým zákazem.

Folk-blues-beat festival Valašský špalíček 2017 se uskuteční ve dnech 21. až 24. června v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Podrobný program naleznete a vstupenky jsou výhodně k dostání v předprodeji na stránkách festivalu valasskyspalicek.kzvalmez.cz.

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>