Aktuality

<< Zpět na aktuality

1.10. 2012   

ROBERT CRAY VYDÁVÁ NOVOU DESKU NOTHIN BUT LOVE!

aktualita

Na labelu Provogue vychází 27. srpna nová, jubilejní dvacátá deska Roberta Craye Nothin But Love. Na této desce poprvé spolupracoval se známým producentem Kevinem Shirley, který produkoval také desky Aerosmith, Joe Bonamassy nebo The Black Crowes.

Na novém albu najdete deset skladeb, na kterých se podíleli všichni členové Robert Cray Band.
Velké jméno na americké hudební scéně, kytarista a zpěvák Robert Cray, držitel pěti Grammy a patnáckrát nominovaný na tuto cenu, představí materiál z nové desky Nothin But Love na prvním samostatném pražském koncertě, který se uskuteční 8.10. v Lucerna Music baru.  
 
Sám Robert Cray k nové desce dodává: „Kevin odvedl na tomto albu kus dobré práce a já jsem s výsledkem opravdu spokojený. Podařilo se mu zachytit opravdovou podstatu Rbert Cray Band, tu živoucí energii, kterou si sebou vozíme na turné, kterou je ale zároveň velmi těžké zachytit při nahrávání ve studiu. Jsem přesvědčený, že je to jedna z nejlepších desek, kterou jsem natočil.“  A podle prvních ohlasů to vypadá, že nepřehání.  Dlouholetí fanouškové budou jistě nadšení ze zvuku desky, protože sám producent Kevin Shirley tvrdí, že se mu podařilo dostat do skladeb i „špínu za nechtama“ z koncertů. Natáčení probíhalo během dvou týdnů v Revolver Studios v Los Angeles.
 
Robert Cray oslaví příští rok šedesáté narozeniny. Bývá označován za jednu z předních legend americké hudební scény. Rodák z města Columbus začal vážněji s hudbou během studií architektury po zhlédnutí koncertů slavných kytaristů Alberta Collinse, Freddieho Kinga a Muddyho Waterse. Debutoval v roce 1980 albem Who's Been Talkin'?, které ho katapultovalo mezi hvězdy bluesové hudby. Společně se Steviem Rayem Vaughanem je Cray považován za jednoho z těch, kteří v 80.letech vdechli nový život této hudbě a osvěžili zájem u světového publika.  Album Strong Persuader z roku 1986 znamenalo komerční průlom, dvojplatinový prodej a tři ceny Grammy v kategorii moderního blues. V roce 2011 byl kytarista uveden do Bluesové síně slávy.
 
Jeden z nejlepších kytaristů i zpěváků, který od 80. let propojuje blues a soul, Američan Robert Cray, zahraje 8. října v pražském Lucerna Music Baru. Bude to jeho první samostatný koncert v Česku. Robert Cray se tu poprvé totiž objevil v červenci roku 2006 jako předskokan historicky prvního českého koncertu Erika Claptona. Někteří odborníci i fanoušci tehdejší Crayovo pražské vystoupení hodnotili výše než blok hlavní hvězdy.
 
Robert Cray Band: Nothin But Love
 
1          (Won't Be) Coming Home
2          Worry
3          I'll Always Remember You
4          Side Dish
5          A Memo
6          Blues Get Off My Shoulder
7          Fix This
8          I'm Done Cryin'
9          Great Big Old House
10        Sadder Days
 
 
 
      
Máme možnost zprostředkovat několik posledních exkluzivních rozhovorů. V případě zájmu o rozhovor nebo fotografie v tiskovém rozlišení kontaktujte:
Barbora Šubrtová, barbora.subrtova@unitedislands.cz, tel: 731 00 50 70
Marie Jelínková, marie.jelinkova@unitedislands.cz, tel: 737 32 66 05
 
Robert Cray (US)
8. 10. 2012 Lucerna Music Bar, 21 hodin
Vstupenky v síti Ticketpro, stání 750Kč, balkon sezení 990 Kč, pro klienty České spořitelny 20% sleva
www.unitedislands.cz
 
United Islands České spořitelny
Hudba po celý rok!
Prague International Music Festival, 20. - 22. června 2013
www.unitedislands.cz

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>