Aktuality

<< Zpět na aktuality

27.08. 2018   

Ivan Král v září vydá nové album Colors a rovnou s ním vyrazí po českých klubech

aktualita

Praha 27. srpna 2018 – Jeden z celosvětově nejslavnějších hudebníků českého původu, Ivan Kral, v září vydá zbrusu nové album. Jeho novinka pojmenovaná Colors vychází u Warner Music 14. září a obsahuje též píseň, napsanou před více než čtyřiceti lety původně pro Debbie Harry.

Nové album Colors Ivan Král natočil na přelomu jara a léta letošního roku ve slavných Pearl Sound Studios poblíž Detroitu, kde v minulosti nahrávali mimo jiné Led Zeppelin, Soundgarden či Eminem. „Ve studiu jsme po celou dobu nahrávání byli jenom čtyři. Majitel studia a koproducent Chuck Alkazian, moje žena Cindy Hudson, která je rovněž autorkou několika textů, kytarista Zachary Radcliff a já,“ říká Ivan Kral, který je také producentem alba a kromě zpěvu na něj nahrál i všechny kytary, baskytary i klávesy. Za bicí pak v několika písních usedl již zmíněný majitel studia Chuck Alkazian. „Kdybych měl vybrat jednu skladbu, která se mi z alba líbí úplně nejvíc, pak by to asi byla All Your Yesterdays. A to zejména kvůli nádhernému textu od Cindy o životě, který jde svou cestou přes všechny vzestupy a pády,“ dodává Ivan Kral. Na albu je však též píseň It‘s You, kterou Ivan Kral napsal již v roce 1974 pro Debbie Harry, do níž – jak přiznává – byl stejně jako všichni ostatní v jejím okolí zamilován. Další z písní, nazvaná Wasn‘t It Great, je pak věnovaná Hillymu Kristalovi, zakladateli legendárního newyorského klubu CBGB.
 
         Čeští fanoušci Ivana Krale budou mít jedinečnou příležitost slyšet písně z nového alba Colors naživo jako první na světě. Hned týden po jeho vydání totiž Ivan Kral vyrazí na české klubové turné. Na tom ho doprovodí kytarista Honza Ponocný (Meky Žbirka, Circus Ponorka), který je Ivanovým již tradičním spoluhráčem na českých pódiích a dále pak například bubeník Martin Kopřiva  či baskytarista Jakub Vejnar. Kromě písní z nového alba během turné Ivan Kral zahraje i své největší hity, včetně těch, které v 70. letech napsal pro zpěvačku Patti Smith. Ten nejznámější, Dancing Barefoot, se dočkal sedmdesáti předělávek od různých interpretů včetně U2, Pearl Jam neboJohnnyho Deppa a prestižní časopis Rolling Stone jej zařadil mezi 500 nejlepších písní všech dob. Turné začne 18. září v pražském Lucerna Music Baru a po sedmi koncertech skončí 28. září ve Vysokém Mítu.
 
         Ivan Kral, spolupracovník světových hvězd, jakými jsou Iggy Pop, Patti Smith, John Cale, Debbie Harry neboDavid Bowie, žije v USA již od roku 1966, kdy následoval své rodiče pracující ve službách OSN. V devadesátých letech se začal vracet do Česka a stal se vyhledávaným producentem, spolupracoval mimo jiné s Lucií, Garáží, Mňágou & Žďorpem neboJiřím Suchým. Přestože je známý především jako muzikant a hudební producent, za zmínku stojí také jeho filmařské počiny z New Yorku 70. let. Především pak snímek Blank Generations z roku 1976, zachycující zrození punkové scény.

 
TERMÍNY KONCERTŮ:
18.9.PRAHA Lucerna Music Bar (Ivan Král & Band)
19.9.BRNO Metro Music Bar (Ivan Král & Band) 
20.9.OSTRAVA Garage Club (Ivan Král & Band)
22.9 BYSTRÉ v Orlických horách Centrum Elada (Ivan Král a Jan Ponocný Duo) 
23.9.ŽĎÁR N/S Městské divadlo (Ivan Král a Jan Ponocný Duo)
26.9.OLOMOUC S-Klub (Ivan Král & Band)
28.9.VYSOKÉ MÝTO M-Klub (Ivan Král & Jan Ponocný Duo)
 
 

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>