Aktuality

<< Zpět na aktuality

31.01. 2013   

AMERICKÝ ZPĚVÁK DAN REED VYDÁ PO TŘECH LETECH NOVÉ SÓLOVÉ ALBUM SIGNAL FIRE. KŘEST SPOJENÝ S OSLAVOU JEHO NAROZENIN PROBĚHNE 16. ÚNORA V PALÁCI AKROPOLIS.

aktualita

Americký zpěvák a hudebník Dan Reed, kterého si hudební fanoušci pamatují spíše z jeho působení v kapele Dan Reed network, která zavítala do Prahy v roce 1990 jako předkapela slavných Rolling Stones, se opět vrací na pražské hudební pódium. Po třech letech natočil nové album Signal Fire, které pokřtí na speciálním narozeninovém koncertu 16. února v Paláci Akropolis. Na koncertě jako hosté vystoupí anglická písničkářka Georgina Harvey, kterou na kytaru doprovodí Justin Lavash a pražská kapela Los Dost.

Nové sólové album Signal Fire natočil Dan Reed zčásti v Praze, která se v roce 2010 stala jeho novým domovem a z části v jeho rodném městě, v Portlandu z amerického státu Oregon. Album zmixovali a zmastrovali Peter Mansson a Mats Lindtfors ze Švédska. Právě ve Švédsku, konkrétně na malém ostrově na západním pobřeží, strávil Dan Reed šest týdnů prací nad novým albem. Okolní příroda i lidé byli pro Reeda vždy velkou inspirací při skládání a nejinak tomu bylo i tentokrát a jemná severská příroda se odráží hned na několika skladbách jak hudebně tak i texty. Pilotní singl Signal Fire hrál Dan Reed na svých koncertech ještě před nahráním celého alba.
Významnou část svého života strávil Dan Reed cestováním, které ovlivnilo jeho hudbu i pohled na svět. V rozhovoru pro web United Islands k tomu říká: „Rok v Indii a tři roky v Jeruzalémě opravdu formovali mou hudbu a důvod, proč píši a vystupuji. Hudba je jednou z cest, která může přinést pozitivní energii a rozjasnit tento svět plný stínů“
Dan Reed je kosmopolitní hudebník, který na svých cestách sbírá nejen hudební inspiraci, ale asi i muzikanty do své kapely, protože každý je z jiné země. Jeho doprovodnou kapelu tvoří kytarista a vokalista Rob Daiker z Oregonského Portlandu, basák Bengan Jonasson ze Stockholmu, turecký bubeník a perkusionista Robert Ikiz a klávesista Michael Abubakar ze skotského Glasgow. Koncert v Paláci Akropolis bude pro českou republiku prvním, na kterém vystoupí s novou kapelou v kompletním složení. Jako hosté na koncertě také vystoupí pražská kapela Los Dost a anglická písničkářka Georgina Harvey, kterou na kytaru doprovodí Justin Lavash, známý také ze spolupráce s Lenkou Dusilovou.   
 
Pro další informace, žádosti o rozhovory a fotografie kontaktujte:
Barbora Šubrtová, barbora.subrtova@unitedislands.cz, tel: +420 731 00 50 70
 
Dan Reed a hosté Los Dos a Georgina Harvey
Křest CD „Signal Fire“
16. 2. 2013 Palác Akropolis, 20 hodin
Vstupenky v síti Ticketpro a v místě konání. Stání 250Kč, pro klienty České spořitelny 20% sleva.
www.unitedislands.cz
 
 
United Islands České spořitelny
Hudba po celý rok!
Prague International Music Festival, 20. - 22. června 2013 www.unitedislands.cz     

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>