Aktuality

<< Zpět na aktuality

7.02. 2013   

PODMANIVÁ ATMOSFÉRA NALÉHAVÝCH O.CHILDREN POHLTÍ 11. ÚNORA PRAŽSKOU AKROPOLI - O.CHILDREN ZAHAJUJÍ KONCERTNÍ SÉRII UNITED ISLANDS ČESKÉ SPOŘITELNY 2013.

aktualita

Pokud patříte k fanouškům Nicka Cava, Joy Division nebo Editors, neměli byste si nechat ujít vystoupení britské čtveřice O.Children 11. února v pražském Paláci Akropolis. O.Children totiž pokračují tam, kde skončili rozervaní Joy Division, temný pop Nicka Cave a kam se marně snažili posunout Editors po své poslední dobré desce An End Has A Start. Není náhodou, že O.Children se stali první potvrzenou kapelou slovenského festivalu Pohoda, který je znám svou skvělou dramaturgií.

O.Children vznikli v roce 2008 z trosek kapely s provokativním názvem „Bono Must Die“, která byla typickou rozervanou kapelou se syrovým kytarovým zvukem. O rok později kapela vydala singl Dead, který obsahoval skladbu Dead Disco Dancer, který na kapelu poprvé upozornil a upoutal pozornost klubového publika a hudebních novinářů. V roce 2010 následovala eponymní deska O.Children, na které se objevil i slavný singl Ruins, který také nastínil další hudební směřování této čtveřice. Od temného post punku a dark wave se začali posouvat k vlastnímu stylu, který v sobě snoubí temné kytarové riffy, hluboký hlas Tobiase O’Khandiho a tajemné, někdy ale i nečekaně téměř popové polohy. V roce 2012 vydali druhou desku Apnea, která autentický styl O.Children odráží v celé své barevnosti na 11 skladbách a nejvíce možná v té poslední s názvem Chimera. Posunu si všimli především britští novináři a blogeři, kteří desku již v květnu označili za jednu z nejdůležitějších britských desek roku 2012, tak jako například magazín The Fly nebo NME.       
Nové album Apnea nadšeně recenzoval také Kay Buriánek pro server protišedi.cz, kde mimo jiné prohlásil, že „Každej z jedenácti brilantních songů v sobě nese odkazy na něco, co formovalo náš vkus…. A to nejlepší nakonec. Chimera, jedenáctej track, je takovej mazec jako ty nejlepší věci na jedničce Editors, vlastně ještě lepší... Máte chuť dramaticky zatnout všechny svaly na těle a pokusit se máchat rukama, jako by to byla křídla, odlepit se od země, když přijde refrén, protože jste přesvědčený, že by to bylo přirozený. Posledních 35 vteřin s piano/synth motivem je jedno z nejhezčích míst, který jsem za posledních deset let slyšel. Díky za to, že to není průser. Díky za to, že to je masakr.“  
O.Children vás dostanou. Nejen proto, že to o nich píšou. Dostanou vás prostě proto, že jsou dobrý. A na živo ještě lepší, to potvrdil nejen jejich koncert na United Islands ale i právě probíhající evropské turné, v rámci kterého se koncert v pražském Paláci Akropolis 11. února koná.   
 
O.Children jsou:

Tobias O'Kandi, Gauthier Ajarrista, Harry James, Andrew Sleath
 
Odkazy:
Facebook: http://www.facebook.com/ochildren  
Youtube: https://www.youtube.com/user/ochildrentv  
Chimera: https://www.youtube.com/watch?v=oB6r2GtJ7DU
 
Pro další informace, žádosti o rozhovory a fotografie kontaktujte:
Barbora Šubrtová, barbora.subrtova@unitedislands.cz, tel: 731 00 50 70
 
 
O.Children (UK)
11.2. 2013 Palác Akropolis, 20 hodin
Vstupenky v síti Ticketpro a na pokladně paláce Akropolis, cena: 350Kč / 390Kč na místě v den akce, pro klienty České spořitelny 20% sleva 280Kč / 310Kč.
 
www.unitedislands.cz

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>