Aktuality

<< Zpět na aktuality

13.02. 2013   

AMERICKÝ ZPĚVÁK DAN REED VYDÁ PO TŘECH LETECH NOVÉ SÓLOVÉ ALBUM SIGNAL FIRE. KŘEST SPOJENÝ S OSLAVOU JEHO NAROZENIN PROBĚHNE V SOBOTU 16. ÚNORA V PALÁCI AKROPOLIS.

aktualita

Americký zpěvák a hudebník Dan Reed, kterého si hudební fanoušci pamatují spíše z jeho působení v kapele Dan Reed Network, která zavítala do Prahy v roce 1990 jako předkapela slavných Rolling Stones, se opět vrací na pražské hudební pódium. Po třech letech natočil nové album Signal Fire, které pokřtí na speciálním narozeninovém koncertu 16. února v Paláci Akropolis. Na koncertě jako hosté vystoupí anglická písničkářka Georgina Harvey, kterou na kytaru doprovodí Justin Lavash a pražská kapela Los Dost.

Nové sólové album Signal Fire natočil Dan Reed zčásti v Praze, která se v roce 2010 stala jeho novým domovem a z části v jeho rodném městě, v Portlandu z amerického státu Oregon. Album zmixovali a zmastrovali Peter Mansson a Mats Lindtfors ze Švédska. Právě ve Švédsku, konkrétně na malém ostrově na západním pobřeží, strávil Dan Reed šest týdnů prací nad novým albem. Okolní příroda i lidé byli pro Reeda vždy velkou inspirací při skládání a nejinak tomu bylo i tentokrát a jemná severská příroda se odráží hned na několika skladbách jak hudebně tak i texty. Pilotní singl Signal Fire byl nasazen do hitparád a rádií ve Velké Británii a Skandinávii. Na nové desce Dan Reed ukazuje, že stále velmi dobře ovládá muzikantské řemeslo. Umí vystavět dobrou píseň s příjemnou melodií a dobrou rytmikou a při poslechu jeho nového alba se nejednomu vybaví styl Phila Collinse.
Dan Reed je kosmopolitní hudebník, který na svých cestách sbírá nejen hudební inspiraci, ale asi i muzikanty do své kapely, protože každý je z jiné země. Jeho doprovodnou kapelu tvoří kytarista a vokalista Rob Daiker z Oregonského Portlandu, basák Bengan Jonasson ze Stockholmu, turecký bubeník a perkusionista Robert Ikiz a klávesista Michael Abubakar ze skotského Glasgow. Koncert v Paláci Akropolis bude pro Českou republiku prvním, na kterém vystoupí s novou kapelou v kompletním složení. Jako hosté na koncertě také vystoupí kapela Lo Dost a anglická písničkářka Georgina Harvey, kterou na kytaru doprovodí Justin Lavash, známý také ze spolupráce s Lenkou Dusilovou a bubeník David Landštof, který v současnosti vystupuje s Radůzou, Xindlem X, Ivánem Guttiérezem, Eternal Seekers a desátým rokem spolupracuje s Lenkou Dusilovou.. Georgina Harvey je zpěvačka z anglického města Bath a v současnosti pracuje ve studiu na svém prvním sólovém albu.    
Lo Dost je americko-česká rocková kapela v současnosti usazená v Praze. Nedávno vydali nové album 'The Delicate Art of Being Human' a právě skvělá živá vystoupení jsou tím, čím je kapela pověstná. 
 
Dan Reed – All I Need Is You https://www.youtube.com/watch?v=A4c2NM0LkcY
 
Georgina Harvey - Backwards Lovesong  http://www.youtube.com/watch?v=uhybpdXYk8s
 
Lo Dost - Feel Real https://www.youtube.com/watch?v=AQtGpeXSLAc
 
 
Pro další informace, žádosti o rozhovory a fotografie kontaktujte:
Barbora Šubrtová, barbora.subrtova@unitedislands.cz, tel: +420 731 00 50 70
 
Dan Reed a hosté Los Dos a Georgina Harvey
Křest CD „Signal Fire“
16. 2. 2013 Palác Akropolis, 20 hodin
Vstupenky v síti Ticketpro a v místě konání. Stání 250Kč, pro klienty České spořitelny 20% sleva.
www.unitedislands.cz
 
 
United Islands České spořitelny
Hudba po celý rok!
Prague International Music Festival, 20. - 22. června 2013 www.unitedislands.cz    

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>