Aktuality

<< Zpět na aktuality

25.02. 2013   

MARIÁN VARGA SE ÚSPĚŠNĚ ZOTAVUJE A CHYSTÁ SE NA KONCERT ZELENÁ POŠTA 13.3. V PRAŽSKÉ ARŠE!

aktualita

Pro velký úspěch rychle vyprodaného prvního koncertu v listopadu, se kapela a pořadatelé rozhodli, že přidají další, aby se vstupenky dostali na všechny fanoušky této zásadní desky československého bigbítu.

Kvůli zranění jedné z ústředních postav koncertu Zelená pošta, Mariána Vargy, museli pořadatelé přesunout koncert na nové datum 13. března. Přes počáteční komplikace však zotavování probíhá úspěšně, což potvrzuje i manželka Jana Vargová: „Marián se uzdravuje po zlomenině a následné výměně bederního kloubu. Upřímně se těší na koncerty, které musely být z důvodu rekonvalescence přesunuty na pozdější termíny. Takže 13. března na viděnou v Arše!“
 
 
Zelená pošta, deska, která je společným autorským dílem Mariána Vargy a Pavola Hammela, se po dlouhých čtyřiceti letech vrátila na koncertní pódia na pár vybraných termínů. Spolu s Radimem Hladíkem a za doprovodu Collegia Musica odehráli 21. listopadu 2012 v Divadle Archa úžasný koncert, který obsahoval kompletní repertoár této desky, doplněný o skladby z dalších společných alb jako Na II. programe sna nebo Labutie piesne. V této sestavě, všichni na jednom pódiu, Varga, Hammel, Hladík a Collegium Musicum desku Zelená pošta od jejího natočení do této doby ještě nikdy nezahráli, což z těchto koncertů dělá jednu z hlavních koncertních událostí československé hudební scény.
Album Zelená pošta bylo natočeno v roce 1972, ale dodnes se řadí mezi nejkultovnější alba československé hudební historie. Plodná spolupráce jedinečného hudebního skladatele Mariána Vargy a charismatického zpěváka Pavola Hammela dala vzniknout pěti deskám včetně zřejmě neslavnější Zelené pošty. Producentem desky byl baskytarista Collegia Musica Fedor Frešo. Důležitou roli při vzniku desky hrálo tehdy nově vzniklé vydavatelství Opus, nová odnož Supraphonu a Československý rozhlas, který poskytl pro nahrávání své tehdejší studio v Bratislavě.
 
Pro další informace, žádosti o rozhovory a fotografie kontaktujte:
Barbora Šubrtová, barbora.subrtova@unitedislands.cz, tel: +420 731 00 50 70
 
Zelená pošta
Marián Varga, Pavol Hammel a Radim Hladík v doprovodu Collegia Musica
13. 3. 2013 Divadlo Archa, 20 hodin
Vstupenky v síti Ticketpro a na pokladně Divadla Archa. Stání 590Kč, balkon sezení 1190 Kč, pro klienty České spořitelny 20% sleva
www.unitedislands.cz
 
 
United Islands České spořitelny
Slavíme 10. Narozeniny! Hudba po celý rok!
Prague International Music Festival, 20. - 22. června 2013 www.unitedislands.cz  

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>