Aktuality

<< Zpět na aktuality

28.02. 2013   

PROKOPOVO NOVÉ ALBUM „STO ROKŮ NA CESTĚ“ JE ZLATÉ! ZPĚVÁK MICHAL PROKOP OSLAVÍ ÚSPĚCH KONCERTEM 30. DUBNA V PRAŽSKÉM LUCERNA MUSIC BARU. NAŽIVO ZAHRAJE S KAPELOU A HOSTY I NOVÉ SKLADBY.

aktualita

Zpěvák, skladatel a moderátor Michal Prokop vydal 30. října loňského roku nové album Sto roků na cestě a čtyři měsíce po jejím vydání se může chlubit získáním Zlaté desky. Posluchači na tuto desku museli čekat dlouhých šest let, které uplynuly od vydání Poprvé naposledy. A že čekali nedočkavě, potvrzuje nejen získání Zlaté desky, ale i vyprodaný křest alba, který se konal 19. prosince v pražském divadle Archa. Přesně půl roku po vydání, tedy 30. dubna, se bude konat koncert v Lucerna Music Baru, kde proběhne i symbolická oslava ocenění Zlatá deska, kterou album Sto roků na cestě získalo.

Album Sto roků na cestě se udrželo v prodejní ifpi.cz hitparádě 2 týdny v top 10 nejúspěšnějších a dokonce 11 týdnů v top 50 nejúspěšnějších deskách. Úspěch deska neměla jen u posluchačů, ale také u hudebních kritiků a novinářů, kteří album recenzovali velmi pozitivně. A co na tento úspěch říká pořadatel David Gaydečka? "Jsme rádi, že jsme se dohodli s Michalem Prokopem na pořádání koncertu, kterým navazujeme na prosincový křest v Arše. Na vyprodaný koncert se tehdy dost lidí nedostalo. Přinášíme tedy pro pražské publikum druhou příležitost. Michal Prokop vydal album Sto roků na cestě šest let po comebeckovém Poprvé Naposledy a stejně tak vzácné jsou možnosti vyslechnout si jeho koncerty naživo."
Na albu nazvaném Sto roků na cestě najdou posluchači dvanáct skladeb, jejichž autory jsou samotný zpěvák, dále Petr Skoumal a Jan Hrubý. Texty obstaral Pavel Šrut a Jan Lacina. Lidem se tak dostala do ruky nahrávka, která je tradičně opět velmi pestrá. „Chvíli rockově bluesová, chvíli trochu najazzlá, chvíli písničková, chvilku i country, postavená na skvělých textech. Kořeny v letech šedesátých, zvuk poučený jednadvacátým stoletím,“ říká Michal Prokop. Michala Prokopa na desce doprovází kapela, se kterou hraje několik posledních let neboli současný Framus Five: Pavel Razím na bicí, Zdeněk Wimpy Tichota na baskytaru, Jan Kolář na klávesy, Jirka Šíma na saxofony, Roman Bobick Kubát na trubku a dvě instrumentální hvězdy – kytarista Luboš Andršt a houslista Jan Hrubý. „Na klávesy si přišel zahrát také Petr Skoumal, na hammondky Jan Kořínek a na sbory jsme si pozvali vokalistky Báru Vaculíkovou a Léňu Yellow,“ doplňuje Michal Prokop.


Sto roků na cestě
Michal Prokop a Framus Five (MP+FF)
Michal Prokop – sólo zpěv, harmonika, akustická kytara, klávesy, sbory, producent
Luboš Andršt – kytary, Jan Hrubý – housle, Jan Kolář – klávesy, Jiří Šíma – saxofony, Roman Bobick Kubát – trubka, Zdeněk Wimpy Tichota – baskytary, Pavel Razím – bicí nástroje
a hosté:
Petr Skoumal - klávesy, Jan Kořínek - varhany, Bára Vaculíková - sbory, Léňa Yellow - sbory

Tracklist:
Zatmění – Michal Prokop/ Jan Lacina (MP+FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)
Silueta – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)
Někdy a někde – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF)
Kartáček na zuby – Petr Skoumal/ Pavel Šrut (MP+FF, Petr Skoumal)
Obyčejnej chlápek – Jan Hrubý/ Pavel Šrut (MP+FF)
Kuplířka Lukrécie – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF)
Šeherezáda – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)
Zítra to roztočíme - Jan Hrubý/ Jan Lacina (MP+FF, Jan Kořínek, Bára Vaculíková, Léňa Yellow)
Stodolní – Petr Skoumal/ Pavel Šrut (MP+FF, Petr Skoumal)
Sto roků samoty – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF, Jan Kořínek)
Dobrý ráno miláčku – Michal Prokop/ Jan Lacina (MP+FF, Jan Kořínek)
Útěky – Michal Prokop/ Pavel Šrut (MP+FF, Jan Kořínek)

Nahráno ve studiích Sono Records Nouzov, Fatdog Studio Karlštejn a v domácích studiích LA, JH, PS, březen až červenec 2012.

Zvuková režie: Pavel Marcel a Pavel Bohatý.
Mix a Mastering: Pavel Marcel - Fatdog Studio Karlštejn
Produkce: Michal Prokop, Ivan Prokop, David Gaydečka
Fotografie: Lucie Raškovová a Ivan Prokop
Obal a grafická úprava: Karel Haloun a Luděk Kubík
Vydavatel: © Joe´s Garage www.joesgarage.cz, www.michalprokop.cz


MICHAL PROKOP (*1946) - Muž mnoha zájmů a profesí, v hudební oblasti znám především jako zpěvák, pohybující se přibližně v trojúhelníku žánrů rock – soul – blues. V roce 1968 absolvoval Vysokou školu ekonomickou, už během studií ale působil jako kytarista a zpěvák skupiny Framus Five, jež se ve svém prvním vrcholném období zaměřovala na soul a rhythm´n´blues podle afroamerických vzorů, zejména Raye Charlese. Skupina Framus Five natočila dvě alba: Blues In Soul (1968) s převzatým soulovým repertoárem a česky zpívané Město Er (1971) s rozsáhlou titulní skladbou na text Josefa Kainara. Po rozpadu Framus Five se po většinu sedmdesátých let Michal Prokop věnoval střednímu proudu a byl mj. členem divadla Semafor. V roce 1978 skupinu Framus Five pod lehce pozměněným názvem Framus 5 obnovil a po počátečním hledání optimální sestavy i stylu nalezl dokonalé autorské souznění s básníkem Pavlem Šrutem a skladatelem Petrem Skoumalem a hudební rezonanci v sestavě, vedené houslistou Janem Hrubým. Šťastné období vyvrcholilo vynikajícím albem Kolej Yesterday (1984), jež zahájilo volnou trilogii alb (prozatím) vrcholného Prokopova tvůrčího období. Dotvářejí ji nahrávky Nic ve zlým, nic v dobrým (1987) a Snad nám naše děti... (1989). Hned zkraje devadesátých let Michal Prokop opustil dráhu profesionálního zpěváka a pustil se do politiky nejprve jako poslanec, později jako náměstek ministra kultury, později opět jako poslanec. V roce 1992 dokončil studium filozofické fakulty Univerzity Karlovy. V letech 1998 – 2000 byl ředitelem společnosti Praha 2000 – Evropské město kultury. Od roku 2002 byl členem Rady Českého rozhlasu, od roku 2004 až do skončení funkčního období v únoru 2006 byl jejím předsedou. V letech 1998 – 1999 připravoval a moderoval pro televizi Prima politickou talk show Nic ve zlým, od roku 2000 má v České televizi pořad Krásný ztráty, který již politickou orientaci daleko přesahuje.

Pro další informace, žádosti o rozhovory a fotografie kontaktujte:
Barbora Šubrtová, barbora.subrtova@unitedislands.cz, tel: +420 731 00 50 70

Michal Prokop, Zlatá deska Sto roků na cestě
Framus Five a hosté

30. 4. 2013 Lucerna Music Bar, 20 hodin
Vstupenky od pondělí 4. března v prodeji v síti Ticketpro a na pokladně Lucerna Music Baru.
Stání 290 Kč, balkon sezení 490Kč, pro klienty České spořitelny 20% sleva
www.unitedislands.cz


United Islands České spořitelny 20. - 22. června 2013
Slavíme 10. Narozeniny! Hudba po celý rok!
Prague International Music Festival, www.unitedislands.cz

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>