Aktuality

<< Zpět na aktuality

4.03. 2013   

SLAVNÝ AMERICKÝ KYTARISTA JOE BONAMASSA SE VRACÍ DO PRAHY!

aktualita

Slavný americký kytarista Joe Bonamassa se v rámci světového turné vrátí 5. října do Prahy. Se svou kapelou vystoupí v Kongresovém centru. Tento kritiky i posluchači oceňovaný hudebník na koncertě zahraje průřez své dosavadní tvorby včetně novinek z chystaného alba, které je naplánované na druhou polovinu letošního roku.

Vstupenky v síti Ticketpro budou v prodeji od čtvrtka 7. března.
 
Bonamassa je považován i přes svůj relativně mladý věk za jednoho z nejlepších současných hráčů na kytaru. Je řazen na úroveň Jeffa Becka či Stevie Ray Vaughana, o čemž svědčí nejen neustále se zvětšující počet obdivovatelů, ale i ohlasy odborných hudebních médií a kritiků.
 
Na kytaru začal hrát ve čtyřech letech a už ve 12 předskakoval na koncertě B. B. Kinga. Posbíral mnoho hudebních ocenění včetně nejlepšího kytaristy roku, profesionální kariéru odstartoval ve 25 letech a od té doby vydal 13 samostatných alb a všechna ve svém vlastním vydavatelství J&R Adventures. Bonamassa je také znám svým neutuchajícím zápalem pro hudbu. Během roku je schopen odehrát průměrně 200 koncertů a k tomu vydat minimálně jedno až dvě alba. Mimo sólové kariéry se podílí také na řadě dalších hudebních projektů a kooperací včetně vlastní nadace „Keeping The Blues Alive“, což se by dalo volně přeložit jako „Nenechme blues zemřít“. 
 
Joe Bonamassa a jeho podzimní koncert bude patřit bezpochyby k tomu nejlepšímu, na co se milovníci blues a kytarového mistrovství mohou v letošním roce těšit. Je nejen pokračovatelem legend jako Jeff Becka nebo Erica Claptona, ale nejlepším kytaristou své generace, který má velmi dobře nakročeno tyto legendy následovat.  
 
 
 
Pro další informace, žádosti o rozhovory a fotografie kontaktujte:
Barbora Šubrtová, barbora.subrtova@unitedislands.cz, tel: +420 731 00 50 70
 
 
Joe Bonamassa
5. 10. 2013 Kongresové centrum, Praha, od 20 hodin
Vstupenky od 1290Kč v síti Ticketpro. Pro klienty České spořitelny 20% sleva
www.unitedislands.cz
 
 
United Islands České spořitelny
Slavíme 10. Narozeniny! Hudba po celý rok!
Prague International Music Festival, 20. - 22. června 2013 www.unitedislands.cz   

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>