Aktuality

<< Zpět na aktuality

26.03. 2014   

WhoMadeWho: Elegance a hravost severského disco-punku v Paláci Akropolis

aktualita

(TZ, Praha, 10. 3. 2014) Coby „novou vzrušující kapitolu“ popsal časopis Clash nové album Dreams dánského tria Who Made Who. Vzrušení z inteligentního electro popu s nezaměnitelnou severskou melancholií si 16. května užijí návštěvníci pražského Paláce Akropolis, kde WhoMadeWho naživo představí nové album Dreams.

Disco-punk, silné melodie, výrazné vokální linky, nokturno atmosféra, trocha houseových rytmů a vzpomínky na punkový vztek…nepopisujeme žádné z alb Daft Punk, ale hudbu dánské trojice muzikantů Jepp Kjellberge - Tomas Barfod - Tomas Høffding. Stylová spřízněnost tu samozřejmě je patrná a není náhodou, že si  WhoMadeWho naživo s Daft Punk již zahráli. Ostatně jsou to právě koncerty, které je vynesly z klubové scény na pódia evropských festivalů.
Po několika singlových nahrávkách pro německý label Gomma WhoMadeWho albově debutují v roce 2005 a eponymní nahrávku se vydávají představit po evropských klubech. Zážitky z živého hraní vzápětí zúročí na albu akustických verzí skladeb ze svého debutu Greeen Versions (2006). O rok později vzbudí pozornost coby neočekávání headlineři španělského festivalu Benicàssim. Původně ohlášené hvězdy večera, britští Klaxons, se vnestihli včas dostavit na místo a díky tomu sláva ten večer patřila právě WhoMadeWho.   
Další album The Plot (2009) je už u hudebních fandů očekávanou událostí. WhoMadeWho koncertují s takovými zavedenými jmény jako Soulwax, Hot Chip, Justice a LCD Soundsystem. Jejich disko-express uhání plnou rychlostí: pod svá křídla si je bere stylotvorný label Kompakt, v rychlém sledu na něm vydávají alba Knee Deep (2011) a kritikou vysoce ceněné Brighter (2012). Na rychlosti neubírají dodnes. Kromě častého koncertování natočili další album Dreams, které přijedou na jaře představit do Prahy.
Nové album vychází 3. března na CD, v limitované edici na barevném dvojvinylu a samozřejmě coby digitální download.
Chcete-li si užít jarní večer s hravým a chytrým indie electro popem, neměli byste 16. května v Paláci Akropolis chybět.
 
Klip ke skladbě Inside World můžete shlédnout zde:
https://www.youtube.com/watch?v=cLu-eKhV5_0#aid=P88RdHoKtLQ
 
Nové album Dreams uvádí singl Morning:
https://www.youtube.com/watch?v=9J5pa6O0mTA&list=UUEs8TtUJqzE35tRJcpa9UUA
 
Vstupenky na koncert zakoupíte v síti Ticketpro nebo přímo v Paláci Akropolis za jednotnou cenu 550 Kč. Klienti České spořitelny, kteří se prokážou platnou kartou ČS vstupenku získají za pouhých 440 Kč.     
Pro další informace, žádosti o akreditace, rozhovory a fotografie kontaktujte:
Vlastimil Beránek, vlastimil.beranek@unitedislands.cz, tel: +420 722 200 824
United Islands České spořitelny 19. – 21. června 2014, www.unitedislands.cz

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>