Aktuality

<< Zpět na aktuality

10.03. 2014   

Koncert Praha pro Kyjev přilákal několik tisíc lidí

aktualita

Téměř pět tisíc lidí přilákal včerejší koncert PRAHA PRO KYJEV, jehož cílem bylo vyjádřit solidaritu s lidmi zasaženými násilím a politickými nepokoji na Ukrajině. 

Na koncertu, který pořádala obecně prospěšná společnost Opona ve spolupráci s Člověkem v tísni, United Islands a Magistrátem hlavního města Prahy, účinkovalo 17 hudebních uskupení, například Michal Hrůza s kapelou Hrůzy, Zrní, Sunflower Caravan a další (kompletní seznam níže). Umělci vystoupili bez nároku na honorář.

Koncert rovněž podpořildobrovolnou sbírku, organizovanou Člověkem v tísni, jejíž výnos poputuje lidem postiženým násilnými událostmi na Ukrajině. Prostředky je možné posílat v rámci sbírky Pomoc Ukrajině s účtem 93209320/0300, druhou možností jsou dárcovské sms ve tvaru DMS SOSUKRAJINA zasílané na číslo čísle 87777.

„Chtěl bych poděkovat všem účinkujícím a dodavatelům, kteří zdarma přispěli k tomu, že se v rekordně krátkém době podařilo uspořádat tento koncert. Díky patří i pražskému magistrátu, který již před několika dny přispěl na naši sbírku a odmítl se podílet na návštěvě dnes již parlamentem odvolaného prezidenta Ukrajiny Viktora Janukovyče,“ uvedl ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek.
Víme, že pomoc na dálku je složitá a že naše podpora je symbolická. Chtěli jsme vyjádřitsolidaritu s Ukrajinci, toužícími po životě ve svobodné, stabilní a prosperující zemi,“ doplnil za Oponu Marek Vocel.

Kontakty:
Marek Vocel (Opona):                                  +420 602 530 076
Tomáš Urban (Člověk v tísni):                    +420 777 787 943
Stanislav Zima (United Islands):               +420 604 209 544
Martin Voňka (United Islands):                   +420 603 469 970
 
Seznam účinkujících:
Mono Love, Bellamy Moon, Phil Schoenfelt & Pavel Cingl, Duo Marolja, DVA, Mydy Rabycad, Skety, Sunflower Caravan, Circus Ponorka, Zrní, Prago Union, Karolína Kamberská, Michal Hrůza + Lenka Dusilová & Kapela Hrůzy, Nylon Jail, Voila!, Portless, Prostitutes.

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>