Aktuality

<< Zpět na aktuality

15.04. 2014   

United Islands spouští rekordní sbírku a přesouvají hlavní scénu na nejkrásnější místo

aktualita

Podpoř United Islands 2014 - pořadatelé chtějí za pomoci diváků otevřít nejkrásnější open air scénu v Praze. United Islands spouští rekordní sbírku, a přesouvají hlavní scénu na nejkrásnější místo. „Ask not what  your festival can do for you ask  what you can do for your festival.“

Vrací se na ostrovy v historickém centru Prahy, opět pod názvem United Islands of Prague. Rozhodli se festival zvětšit o scénu v exkluzivní lokalitě Kinského zahrady. Potvrzenými hvězdami a objevy festivalu jsou Ella Eyre, Bajofondo, Childhood, Dena, Ritchie Ruftone, z domácí scény potom Ohm Square, Nylon Jail, Voila!, ILLE, Never Sol. Jedenáctý ročník největšího hudebního festivalu v České republice, 19. – 21. Června 2014, 8 open air pódií,  pražské kluby a na 140 koncertů. Jediné, co zůstává otevřené: O umístění hlavní scény rozhodnou lidé prostřednictvím sbírky HitHit.

Organizátoři Ostrovů se rozhodli oslovit širokou veřejnost prostřednictvím rekordní sbírky na HitHit:   „Po deseti letech chceme festival posunout někam dál,“ vysvětlujeproducent festivalu David Gaydečka.  „Dlouho jsme přemýšleli, pevně se rozhodli a věříme, že to dobře dopadne. Předem děkujeme všem, kteří se zapojí. Jednou z inspirací pro další rozšíření a zlepšení festivalu pro nás byl projekt Pono Music Neila Younga na Kickstarteru. Nemůžeme se s ní srovnávat ani v řádech, ani ve významu, ale základní princip, pro který se Young rozhodl, je pro nás fascinující. Být nezávislý na jednotlivých investorech, ale získat důvěru širšího okruhu lidí, díky které je možné realizovat projekt v takové kvalitě a rozsahu, o jakém jsme přesvědčení. Sázíme na naše příznivce, které vyzýváme: Podpořte Ostrovy v Kinského zahradě, staňte se Ostrovany! Podpořte nás na HitHit.czříká producent festivalu David Gaydečka. „Chceme přestěhovat hlavní stage ze Střeleckého ostrova do Kinského zahrady, kterou považujeme za nádherné místo, ideální pro tento účel, a věříme, že nám s tím pomůžou i diváci.
Největšími zahraničními lákadly v programu Kinského zahrady jsou bezesporu jména britské zpěvačkyElly Eyre, jednoho z největších objevů ostrovní scény tohoto roku, a argentinského hudebního „tango klubu“ Bajofondo. Některá jména jsme vybírali i na renomovaných zahraničních showcase festivalech jako Eurosonic či Great Escape, které představují naděje z evropské hudební scény.  Tam se inspirují i největší festivaly jako Glastonbury, Exit nebo Primavera.  Takto nám do programu přibyla jména např. srbských Repetitor, britských Childhood, nizozemských When We Were Wild a bulharská rapperka Dena“ přibližuje dramaturgii Barbora Šubrtová.

Návrat na Ostrovy                      
Jedenáctý ročník festivalu United Islands Of Prague uvede ve čtvrtek19. června tradičníKlubová noc. Hudební objevy Ostrovů rozezní zavedené pražské kluby,kromě tohokulturní oživení potom přinese Klubová noc Nákladovému nádraží Žižkov, jedné z nejcennějších funkcionalistických industriálních staveb v zemi.  
Dvoudenní open air festival (20. – 21. 6.)je rozprostřen na 8 pódií v centru města: Hlavní stage a Radio 1 stage v Kinského zahradě, Excelent Urban (Kampa), Check The Czech (Petřín), World Stage (Střelecký ostrov), Jazz Stage (Střelecký ostrov), Žofín a Újezd. Pořadatelé také chystají bohatý doprovodný program.Po skončení programu na otevřených pódiích k desáté hodině večerní dostane hudební produkce klubovou podobu a fanoušci si další koncerty vychutnají v klubech Roxy, Lávka, Zephyr a další.
Rekordní sbírka českého crowdfundingu 
United Islands nabízí lidem možnost přispět na konání festivalu částkou dle jejich finančních možností: Cílová částka, na kterou potřebujeme dosáhnout, je 1.6 milionu Kč, což je rekordní částka, o kterou se kdy kdo v tuzemsku prostřednictvím crowdfundingu pokusil,“ vysvětluje producent festivalu Martin Voňka. „Pevně věříme, že na ní na HitHitu dosáhneme. Věříme totiž našim příznivcům, že o velký hudební festival v centru Prahy stojí a jsou ochotni jeho konání podpořit. Podpora za strany partnerů pro nás do budoucna zůstává zásadní, ale zároveň chceme, aby si festival díky podpoře tisíců nových partnerů – Ostrovanů, vybudoval určitou míru nezávislosti.“ Program v ostatních lokalitách zůstává nezpoplatněn.
Sbírka pro podporu festivalu poběží od 14. 4. - 25. 5. 2014.Veškeré informace najdete na www.hithit.cz/unitedislandsa www.unitedislands.cz  Nejnižší výše příspěvku je stanovena na 100Kč. Za tuto částku získá příznivec Ostrovů vstupenku na dvoudenní program v Kinského zahradě s největšími hvězdami Ellou Eyre a Bajofondo. Některé vyšší příspěvky přinesou donátorům vskutku zajímavé odměny.
Kapely letošních Ostrovů

Letošní ročník se programově drží sloganu Objevy Ostrovů a přináší to nejzajímavější, co fanoušky za poslední rok na scéně zaujalo,“ představuje festivalový line up programová ředitelka Barbora Šubrtová. „Objevům české a domácí scény je nově věnován dokonce program celé jedné stage. Check the Czech představí například Mayen, Katarzia neboThe Finally. Objevování nových jmen a trendů je ale filozofií celého festivalu, takže zajímavými novými jmény se hemží i program ostatních pódií.“ 

Partneři festivalu
Tradičními hlavními partnery festivalu jsou Hlavní město Praha, Česká Spořitelna a Excelent.
Hlavními mediálními partnery jsou Radio 1,Rádio Beat aReflex.
Festival probíhá pod záštitou primátora Hlavního města Prahy Tomáše Hudečka.

Warm up koncert
Fanoušky zvou pořadatelé měsíc před festivalem, v pátek16. 5., do Paláce Akropolis na festivalovouwarm up s dánskými discopunkeryWhoMadeWho.

Výběr ze zahraničních interpretů UIOP 2014:
Ella Eyre (UK), Bajofondo (Arg.), Childhood (UK), Dena (Bul), Ritchie Ruftone (UK)Hugo Kant (F), Astrid North (DE), Heymoonshaker (UK), Ritchie Ruftone (UK), LFNT (IZR), Hazmat Modine (USA)
Výběr z CZ/SK interpretů UIOP 2014:
Voila!, ILLE, Never Sol, Manon Meurt, Kieslowski, Katarzia, Houpací koně, Nylon Jail, Deaths, Sklenik, Ohm Square

Sledujte stránky unitedislands.cz, náš fcb profil, twitter a youtube kanál, kde průběžně informujeme o aktualitách k letošnímu festivalu.

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>