Aktuality

<< Zpět na aktuality

19.06. 2014   

United Islands of Prague 2014 dnes startují Klubovou nocí, zítra začne open air

aktualita

Festivalu United Islands předchází tradičně Klubová noc. Již dnes tak 20 míst v Praze ožije živou hudbou, vstup do všech klubů bude zdarma a vystoupí mnoho zásadních objevů české hudební scény.

Začíná se v 19:00 a poslední party končí až zítra v 6:00 ráno.

První koncert, kterým letošní Klubová noc začne, budou indie-rockeři Wild Tides v klubu Újezd. V Roxy se pak představí Věc Makropulos – našlápnutý rapový crossover z Pardubic. Dobrou zprávou je zařazení industriálního prostředí Nákladového nádraží Žizkov, kde zahrají třeba Kieslowski či Katarzia. A pokud rádi něco jedinečného, tak se doporučujeme zastavit v Paláci Akropolis, kde se zpěvák Nylon Jail nechá přímo při koncertě potetovat. Kompletní program Klubové noci je ZDE.

Samotný open air United Islands startuje v pátek ve 14:30 s Republic of Two, kteří symbolicky pokřtí Kinského zahradu. Následovat bude hudební smršť v čele s Ellou Eyre, Bajofondo, Childhood, Ohm square a mnoha dalšími. Do Kinského zahrady se prodává permanentka na oba dva dny za 250 Kč, všechny ostatní scény – Střelák, Kampa, Petřín, Újezd a Žofín – budou tradičně zdarma.

Festival vyvrcholí o půlnoci ze soboty na neděli, kdy na pódium MeetFactory vystoupí DJ Shadow a na oficiální afterparty tak letošní ročník zakončí. Vstupenky do Kinského zahrady i DJ Shadow se prodávají na unitedislands.cz/vstupenky. Po desáté večer se ale navíc bude hrát po oba dny v sedmi pražských klubech zdarma.

Všechny interprety si lze poslechnout na unitedislands.cz/radio a sami si tak vybrat to, co vašim uším lahodí nejvíce. Doporučujeme i vychytávku na našem webu, kde si lze ladit program sestavováním vlastního line-upu. Sestavuje se tak, že si na stránce unitedislands.cz/program najedete myší na interpreta, kterého chcete vidět a kliknete na „přidat do programu“. Takto sestavíte celý playlist, který následně vidíte na levé straně a po rozkliknutí si ho můžete uložit a nasdílet na Facebook.

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>