Aktuality

<< Zpět na aktuality

5.09. 2014   

Legendy se konečně protnou. Collegium Music poprvé zahrají v žižkovském Paláci Akropolis!

aktualita

Do Prahy se na podzim vrací legenda československého rocku Collegium Musicum. Vůbec poprvé ve své čtyřicetileté existenci zahraje v žižkovském Paláci Akropolis. 8. října se protnout dvě legendy. Kultovní slovenská kapela zahraje v legendárním pražském klubu. Vstupenky na stání i sezení jsou k dispozici v síti Ticketpro a na pokladně Paláce Akropolis.  

Collegium musicum vystoupí v plné sestavě, tedy ve složení Marián Varga, Fedor Frešo, František Griglák a Martin Valihora. Historie kapely sahá až do šedesátých let, kdy byla první artrockovou kapelou v bývalém Československu a jednou z nejvýznamnějších na území bývalého východního bloku vůbec. Novodobá historie Collegia musica se ovšem počítá od roku 2009, kdy kapela vystoupila v České republice poprvé po téměř 20 letech v obnovené sestavě a to na prvním Beatfestu ve velkém sále Lucerny.
Reakce publika potvrdila předpoklad, že Collegium musicum je nadčasová záležitost. Přes čtyřicet let po svém vzniku má stále svým příznivcům co říci, i když stojí stranou aktuálních hudebních trendů. Hudebníci se díky pozitivním ohlasům a vyprodaným koncertům rozhodli po comebacku společně pokračovat. Následovalo turné po Slovensku a skupina si po delší pauze opět výborně rozumí. Od roku 2009 kapela odehrála ve spolupráci s pořadateli festivalu United Islands of Prague několik vyprodaných samostatných koncertů. Fanoušci si jistě vzpomenou na velkolepý koncert ve vyprodaném velkém sále Lucerny, který se konal v květnu 2010 a o rok později vyprodaný Lucerna Music Bar. V roce 2012 pak Marián Varga s Pavolem Hammelem ve spolupráci se členy Collegia musica oživili ve vyprodaném Divadle Archa legendární desku československého popu Zelená pošta, na které hostoval i Radim Hladík.
 
Video z koncertu v Arše z roku 2013
http://www.youtube.com/watch?v=Oy5O5ekTbWE
http://www.youtube.com/watch?v=XYDOUe3imgI

 

Koncert 

koncerty všechny koncerty >>