Abychom vám mohli poskytnout co nejlepší zážitek při prohlížení webu a co nejvíce relevantní informace, používají naše webové stránky soubory cookies. Před dalším používáním našeho webu prosím potvrďte, že souhlasíte s používáním souborů cookies na tomto webu.

Collegium Musicum

V sále je bohužel ticho... zatím nejsou naplánované koncerty.

Patrně nejvýznamnější kapela dějin slovenského rocku. V jejím čele stál varhaník, klávesista a skladatel světového formátu Marián Varga, v pravém slova smyslu kultovní postaba československé hudební scény.

Collegium Musicum založil Marián Varga v roce 1969 po odchodu z úspěšné skupiny Prúdy, se kterou natočil slavné album Zvoňte zvonky. Už od prvního singlu s klíčovou skladbou Hommage a J.S. Bach, která se stala největším hitem souboru, bylo jasné, že se na československé scéně urodilo něco zcela mimořádného – soubor srovnatelný invencí i hráčským mistrovstvím s největšími britskými kapelami vznikajícího art rocku. Nejsilnější pozici mělo Collegium Musicum v sedmdesátých letech a na začátku následující dekády, kdy natočilo slavná alba Konvergencie, Continuo nebo Divergencie. Paralelně Varga spolupracoval s dalšími hudebníky na slovenské i české hudební scéně (Pavol Hammel, Radim Hladík ad.).

V polovině osmdesátých let Collegium Musicum v podstatě přestalo existovat, jednorázově se vrátilo na scénu v roce 1997, Marián Varga často koncertoval jako sólista a věnoval se dalším projektům, až roku 2008 obnovila zčásti omlazená kapela činnost naplno a koncertovala až do roku 2017, kdy Marián Varga ve věku sedmdesáti let zemřel.


Diskografie

Kontakt

Booking

Booking (zahraniční)

Tour management

Objednávky CD/LP

Joe's Garage Live s.r.o. 

  • IČ: 29138973 
  • DIČ: CZ29138973
  • sídlo a poštovní adresa:
    Terronská 873/3
    160 00 Praha 6–Bubeneč
  • č.ú.: 7293292001/5500 
  • frontman: David Gaydečka