Abychom vám mohli poskytnout co nejlepší zážitek při prohlížení webu a co nejvíce relevantní informace, používají naše webové stránky soubory cookies. Před dalším používáním našeho webu prosím potvrďte, že souhlasíte s používáním souborů cookies na tomto webu.

Gulo čar

V sále je bohužel ticho... zatím nejsou naplánované koncerty.

Ve své době unikátní romská kapela, jež dokázala dokonale skloubit hudební tradici svého etnika s moderními hudebními směry, zejména soulem a funkem.

Ansámbl Gulo čar sestával ze sedmi romských hudebníků a dvoučlenné „bílé“ dechová sekce. Zpěvačka Irena Horváthová, oba hráči na dechové nástroje Jiří Majzlík a Radim Hanousek a autorská dvojice Pavel Dirda a Ladislav Drupi Richter působili v další pozoruhodné brněnské kapele Synergy, bratři Dirdové doprovázeli zpěvačku Idu Kelarovou se skupinou Romano Rat. Zralí muzikanti tak měli už na svém prvním společném albu šanci zúročit nemalé hráčské i pěvecké zkušenosti a připojit k nim úspěšný pokus o vlastní, nepřevzaté, původní hudební vyjádření.

Produkce Gulo čar byla ryze současná, přesto hudební módě nepoplatná muzika vyrůstající z kořenů romského rodinného muzicírování, z něhož si ponechala dravost, spontánnost a specifické harmonické i melodické cítění, ale vyšla z něj se vstřícností vůči řadě hudebních směrů a přetavila rozmanité hudební podněty do osobité fúze blízké rytmickému funky stylu s výraznými moderně rockovými prvky.


Diskografie

Kontakt

Booking

Booking (zahraniční)

Tour management

Objednávky CD/LP

Joe's Garage Live s.r.o. 

  • IČ: 29138973 
  • DIČ: CZ29138973
  • sídlo a poštovní adresa:
    Terronská 873/3
    160 00 Praha 6–Bubeneč
  • č.ú.: 7293292001/5500 
  • frontman: David Gaydečka