Abychom vám mohli poskytnout co nejlepší zážitek při prohlížení webu a co nejvíce relevantní informace, používají naše webové stránky soubory cookies. Před dalším používáním našeho webu prosím potvrďte, že souhlasíte s používáním souborů cookies na tomto webu.

Ivan Král

V sále je bohužel ticho... zatím nejsou naplánované koncerty.

Bez jakýchkoli pochybností světově nejproslulejší český rockový muzikant. Spoluhráč Patti Smith, Iggyho Popa, jeho písně měli v repertoáru mj. I David Bowie nebo U2.

Narodil se v roce 1948 v Praze, kde také jako teenager začínal ve své první kapel Saze. Do USA odjel jako čtrnáctiletý za svým otcem, který zde nejprve pracoval pro ČTK, rodina se už do vlasti nevrátila. Ivan pracoval mj. pro společnost Apple, vlastněnou členy Beatles, a založil zde první svoji americkou kapelu Luger. V roce 1974 nastoupil k tehdy ještě prakticky neznámým Blondie, posléze jako baskytarista nastoupil do vznikající Patti Smith Group, ve které působil po dobu její největší slávy, natočil s ní čtyři alba a složil řadu písní včetně světového hitu Dancing Barefoot. Když se na konci 70. let Patti Smith Group rozpadla, přestoupil k Iggymu Popovi, s nímž spolupracoval na dvou albech.

V osmdesátých letech se postupně začal Ivan Král z hudebního prostředí vytrácet, až na začátku 90. let založil kapelu Native, se kterou také po mnoha letech poprvé vystoupil v Praze, čímž vzbudil senzaci. Při nadcházejících návštěvách původní vlasti se uchytil jako velmi ceněný producent, největší renomé mu zajistila spolupráce s kapelou Lucie na mimořádně úspěšném albu Černý kočky, mokrý žáby, dále pracoval např. s Mňágou a Žďorp, Alicí, Jankem Ledeckým, Miroslavem Žbirkou nebo svým idolem z dětství Jiřím Suchým. Paralelně vydával vlastní sólová alba a koncertoval převážně s kapelou vedenou českým kytaristou Janem Ponocným. To trvalo až do Královy smrti v únoru 2020.

 


Diskografie

Kontakt

Booking

Booking (zahraniční)

Tour management

Objednávky CD/LP

Joe's Garage Live s.r.o. 

  • IČ: 29138973 
  • DIČ: CZ29138973
  • sídlo a poštovní adresa:
    Terronská 873/3
    160 00 Praha 6–Bubeneč
  • č.ú.: 7293292001/5500 
  • frontman: David Gaydečka