Abychom vám mohli poskytnout co nejlepší zážitek při prohlížení webu a co nejvíce relevantní informace, používají naše webové stránky soubory cookies. Před dalším používáním našeho webu prosím potvrďte, že souhlasíte s používáním souborů cookies na tomto webu.

Jerry Lee Lewis

V sále je bohužel ticho... zatím nejsou naplánované koncerty.

Jeden z nejdivočejších průkopníků rock´n´rollu, brilantní pianista a zpěvák, přezdívaný Zabiják (The Killer), který prošel obdobími životních i uměleckých zvratů, aby se v druhém období své kariéry našel v naprosto autentickém pojetí country music.

Jako začínajícího klavíristu jej okouzlili černí boogie woogie pianisté v Louisianě, odkud pocházel. Za divoké hraní křesťanských songů byl vyhozen ze školy, v Nashvillu se živil jako barový muzikant, až v roce 1956 se přestěhoval do Memphisu, kde působil producent Sam Phillips, objevitel Elvise Presleyho, Johnnyho Cashe a dalších rock´n´rollových pionýrů. Teprve pod jeho křídly rozvinul Jerry Lee Lewis naplno svůj talent a stal se velkou hvězdou rodícího se žánru. Písně Whole Lotta Shakin' Goin' On, Great Balls of Fire nebo High School Confidential se staly světovými hity a patří k nejslavnějším v celém žánru klasického rock´n´rollu. V roce 1964 natočil živé album Live at the Star Club, Hamburg, obecně považované za nejdivočejší živé rock´n´rollové album všech dob.

Na konci 60. let, kdy o klasický rock´n´roll přestával být zájem, se Jerry Lee Lewis velmi úspěšně přeorientoval na hudbu country, nashvilleské konzervativní prostředí jej ale nikdy nepřijalo plně za vlastního. Na konci 80. let se díky zdařilému životopisnému filmu Great Balls of Fire začalo Lewisovi opět dostávat zasloužené cti jako rock´n´rollerovi. Nejrůznějších poct „otci zakladateli“ – včetně úspěšné série alb Last Man Standing (2006), Mean Old Man (2010) a Rock and Roll Time (2014) – se účastnily největší hvězdy, rocku, blues i country.


Diskografie

Kontakt

Booking

Booking (zahraniční)

Tour management

Objednávky CD/LP

Joe's Garage Live s.r.o. 

  • IČ: 29138973 
  • DIČ: CZ29138973
  • sídlo a poštovní adresa:
    Terronská 873/3
    160 00 Praha 6–Bubeneč
  • č.ú.: 7293292001/5500 
  • frontman: David Gaydečka