Abychom vám mohli poskytnout co nejlepší zážitek při prohlížení webu a co nejvíce relevantní informace, používají naše webové stránky soubory cookies. Před dalším používáním našeho webu prosím potvrďte, že souhlasíte s používáním souborů cookies na tomto webu.

Joe Bonamassa

V sále je bohužel ticho... zatím nejsou naplánované koncerty.

Kytarista, který patří v oblasti současného blues a bluesrocku k nejuznávanější absolutní špičce. Někdejší „zázračné dítě“ se vypracovalo v dospělém věku vlastním talentem a pílí mezi ty, které kdysi tolik obdivovalo.

Na kytaru začal hrát Joe Bonamassa už ve čtyřech letech a v roce 1989, tedy ve svých pouhých dvanácti, předskakoval jednomu ze svých idolů B.B. Kingovi. O pět let později založil skupinu Bloodline, pozoruhodnou tím, že v ní působili synové jazzového trumpetisty Milese Davise, kytaristy kapely Doors Robbyho Kriegera a basisty Allman Brothers Berryho Oakleyho. S touto kapelou také vydal svoje první album.

Jako sólista debutoval Joe Bonamassa, který za svoje vzory vždy považoval jak exponenty britské bluesové vlny typu Erika Claptona nebo Petera Greena, tak triumvirát amerických „bluesových králů“ B.B., Alberta a Freddieho Kingů, v roce 2000 albem A New Day Yesterday, na němž jedna ku jedné vyvážil převzaté skladby s vlastní autorskou tvorbou. Podobným způsobem tvoří alba a koncertní sety sestavuje dodnes. Jeho explozivní koncertní vystoupení, která mají čeští fanoušci v čerstvé paměti, jsou pověstná obrovskou energií a hráčskou brilancí – není náhoda, že má Bonamassa na kontě bezmála dvě desítky koncertních alb. Kromě vlastní sólové tvorby působil několik let v superskupině Black Country Communion a čtyři společná alba vydal s bluesovou pěveckou divou Beth Hart.


Diskografie

Kontakt

Booking

Booking (zahraniční)

Tour management

Objednávky CD/LP

Joe's Garage Live s.r.o. 

  • IČ: 29138973 
  • DIČ: CZ29138973
  • sídlo a poštovní adresa:
    Terronská 873/3
    160 00 Praha 6–Bubeneč
  • č.ú.: 7293292001/5500 
  • frontman: David Gaydečka